Budowa biura czy jego wynajem – co się bardziej opłaca?

Aby skutecznie prowadzić i rozwijać własną działalność gospodarczą, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego lokalu o jak najwyższym standardzie. Brzmi banalnie, ale to istotna kwestia – zwłaszcza na początku drogi do sukcesu, gdy dopiero decydujemy o tym, gdzie i w jakich warunkach będziemy pracować. Opcje są dwie – wynajem powierzchni biurowej albo budowa lokalu/obiektu od podstaw. Która z opcji jest lepsza – budowa biura czy jego wynajem? Sprawdźmy!

Budowa biura czy jego wynajem?

Odpowiedź wbrew pozorom wcale nie musi być prosta. Oczywiście na początku działalności, kiedy dysponujesz bardzo ograniczonym budżetem i nie możesz sobie pozwolić na większe inwestycje, jedyną alternatywą jest wynajem powierzchni biurowej. Na budowę lokalu czy obiektu nie ma funduszy, dlatego pozostaje ta opcja.

Jednak po jakimś czasie, kiedy już posiadasz odpowiedni budżet, możesz pozwolić sobie na budowę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ale tylko wtedy, gdy doskonale wiesz, jaka ma być lokalizacja Twojej siedziby – w końcu inwestując w nią spore pieniądze, spędzisz tam dużo czasu i musisz mieć pewność, że znajdzie się ona w odpowiednim miejscu. Dzięki temu nie płacisz za wynajem i możesz robić z lokalem czy obiektem to, co CI się żywnie podoba.

Dlaczego wynajem powierzchni biurowej?

Niestety, zdecydowana większość przedsiębiorców nie może pozwolić sobie na taki krok nawet po długich latach ciężkiej pracy. Dla nich odpowiedź na pytanie „budowa biura czy jego wynajem?” jest więc bardzo prosta.

Nie musisz się jednak martwić – również wynajem powierzchni biurowej to bardzo dobra opcja, która niesie wiele korzyści. Do tych najważniejszych zaliczamy:

  • oszczędność – wynajem powierzchni biurowej opłacany jest co miesiąc, w ramach podpisanej umowy, dzięki czemu wiesz, ile zapłacisz i możesz dostosować ten wydatek w stu procentach do możliwości finansowych swojej firmy;
  • wysoki standard lokali użytkowych – na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się wynajmem nieruchomości, które oferują lokale zadbane, wyremontowane i zapewniające doskonałe warunki pracownikom, co przełoży się na osiągane przez nich wyniki;
  • brak ograniczeń – w większości przypadków to, jak wykorzystasz przestrzeń biurową, zależy tylko od Ciebie, a wielu najemców daje nawet możliwość przeprowadzenia remontu i dowolnego dostosowania powierzchni do potrzeb swojego biznesu;
  • dowolna długość wynajmu – zwykle poszukujemy lokali na dłuższy termin, by zyskać stabilizację i poczucie bezpieczeństwa, a większość najemców nie stawia przeszkód nawet wtedy, gdy chcesz skorzystać z lokalu nawet przez kilka lat.

Warto pamiętać, że wynajem biura będzie korzystny tylko wtedy, gdy znajdziesz lokal o odpowiednio wysokim standardzie i w dobrej lokalizacji. Warto więc skorzystać ze wsparcia cenionego pośrednika nieruchomości, takiego jak Herbewo.pl, który oferuje doskonałej jakości biura i zapewnia spory wybór. Dzięki temu z całą pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie!

Post Author: admin