Prowadzenie działalności gospodarczej w Hiszpanii

Hiszpania to kraj o bogatej kulturze i historii, położony na Półwyspie Iberyjskim w Europie. Hiszpania ma ponad czterdzieści pięć milionów mieszkańców, a językiem urzędowym jest język hiszpański. Hiszpania ma silną pozycję gospodarczą oraz niską stopę bezrobocia, dzięki czemu jest jedną z najbardziej konkurencyjnych gospodarek na świecie. Jest to również jeden z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Europie. Swoim ciepłym klimatem i różnorodną kulturą przyciąga ludzi z całego świata. Również przedsiębiorcy, którzy pragną zaistnieć na rynku europejskim, z wielką nadzieją wyruszają do Hiszpanii w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na założenie działalności.

O czym powinien wiedzieć przedsiębiorca, który chce założyć działalność w Hiszpanii?

Zanim zaczniemy zajmować się założeniem przedsiębiorstwa na terenie Hiszpanii, powinniśmy dokładnie zapoznać się z kulturą oraz prawem obecnie panującym w tym kraju, dzięki czemu nic nas nie zaskoczy. W Hiszpanii mogą istnieć dwa rodzaje podmiotów tj. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz działalność jednoosobowa tzw. autonomos. Hiszpański rząd bardzo aktywnie chroni inwestycje zagraniczne i stworzył w tym celu niezbędne mechanizmy prawne, dzięki którym założenie i prowadzenie działalności gospodarczej w Hiszpanii jest bezpieczne i niezwykle korzystne. Prawo hiszpańskie opiera się na Kodeksie Cywilnym, który inspirowany jest prawem rzymskim. Pewne zmiany dotyczą również przedsiębiorców, którzy dotychczas posiłkowali się tylko i wyłącznie prawem polskim podczas prowadzenia swojej działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy powinni również dowiedzieć się czym jest rejestr REA w Hiszpanii (Rea Registry).

Czym jest rejestr REA w Hiszpanii?

Każdy przedsiębiorca, który pragnie prowadzić firmę remontowo-budowlaną na terenie Hiszpanii, musi zapisać się dorejestru REA w Hiszpanii. Zapis ten jest konieczny w przypadku prowadzenia działalności, które oferują usługi remontowo-budowlane na terenie całego kraju. Rejestr REA w Hiszpanii, a dokładniej mówiąc zapisanie się do rejestru REA, związany jest z wypełnieniem wielu formalności, które mogą powodwać kłopot obcokrajowcom, dlatego też warto w tej sprawie skorzystać z pomocy specjalistów np. biura księgowego w Hiszpanii. Rejestr Firm Akredytowanych, czyli rejestr REA w Hiszpanii, to nic innego jak potwierdzenie, że firmy budowlane są dostosowane do obecnych w Hiszpanii warunków demograficznych. Rejestr REA w Hiszpanii informuje więc o tym, że firma budowlana spełnia wymagania zarówno wydajności, jak i jakości, w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Jak uzyskać certyfikat REA w Hiszpanii?

Zgłoszenie naszej działalności gospodarczej do rejestru REA w Hiszpanii, należy dokonać za pomocą odpowiedniego wniosku, który można złożyć osobiście w miejscu dopasowanym do siedziby firmy. Zanim jednak otrzymamy certyfikat REA, nasi pracownicy będą musieli przejść szkolenia z bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Certyfikat REA jest ważny na terenie całej Hiszpanii, przez 3 lata. Więcej na temat odnowienia ważności certyfikatu, znajdziesz na stronie https://accountingservicesinspain.com.

Post Author: admin