Jak działa zamiatarka uliczna i jak jest zbudowana?

Nie jest trudno spotkać taką zamiatarkę na żywo, gdyż w od wiosny do jesieni, w godzinach wieczornych, nocnych lub porannych, maszyny te wyjeżdżają na ulice polskich miast.

Najczęściej to jednostki samorządów terytorialnych zatrudniają operatorów takich maszyn po to, aby zadbać o wygląd miasta na co dzień. Nikt bowiem nie chciałby mieszkać w mieście, którego ulice są brudne i zaśmiecone.

Tym samym, zamiatarki uliczne to maszyny, które są naprawdę potrzebne i które bardzo dobrze sprawdzają się w codziennej praktyce. Dzieje się tak z kilku powodów:

– Są to maszyny zwrotne i kompaktowe, ale i jednocześnie bardzo dobrze wyposażone. Ich cechą charakterystyczną, która od razu rzuca się w oczy są obrotowe szczotki, które znajdują się na froncie takiej zamiatarki. Szczotki te poruszają się niezależnie od siebie, a poszczególne modele zamiatarek mogą nam zaoferować zróżnicowaną, maksymalną szerokość ich rozstawu, co wpływa na efektywność sprzątania.

– Zamiatarki uliczne są wyposażone w system zraszający szczotki po to, aby podczas ich ruchu obrotowego nie unosił się pył i kurz na ulicach. Mają one także myjkę ciśnieniową do sprzątania mokrych lub trudno zmywalnych zabrudzeń. Wewnątrz zamiatarki znajduje się zbiornik na wodę czystą oraz tę już zużytą.

– Każda zamiatarka jest zazwyczaj wyposażona w odkurzacz o dużej mocy ssącej do usuwania większych odpadów, a także w dmuchawę, która pozwala szybko i sprawnie oczyścić ulice i chodniki np. z opadniętych liści.

– Zamiatarki znanych producentów można serwisować. Wystarczy wejść na stronę Terberg Matec, przedsiębiorstwa, które zajmuje się takimi usługami, aby poznać więcej szczegółów. W praktyce, oryginalne części do zamiatarek pozwalają mocno przedłużyć czas eksploatacji tych maszyn. Dodatkowo,  oryginalne części do zamiatarek to gwarancja, że pojazd będzie działał dokładnie tak, jak powinien. Tym samym, naprawa takiej zamiatarki jest naprawdę dobrym pomysłem, gdyż jest po prostu opłacalna.

Post Author: admin