Codzienna pielęgnacja włosów i skóry głowy – jak wybrać odpowiednie kosmetyki?

Pielęgnacja włosów i skóry głowy stanowi niezwykle ważny aspekt w codzienności wielu osób. Za sprawą odpowiednio dobranych kosmetyków możemy zadbać o wygląd oraz kondycję naszych włosów, które każdego dnia narażone są na uszkodzenia powstałe na skutek wykonywania różnego rodzaju stylizacji czy działanie warunków atmosferycznych. Skąd jednak pewność, że wykorzystywane przez nas kosmetyki do pielęgnacji włosów są odpowiednio dopasowane do potrzeb naszych włosów? I dlaczego warto zainwestować w profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów takie jak np. kosmetyki bandi?

 

Jak dopasować kosmetyki do potrzeb naszych włosów?

Kosmetyki do włosów powinny być dobrane zgodnie z zasadą, że szampon odpowiada za oczyszczenie i kondycję skóry głowy, a odżywka za wzmocnienie i pielęgnację naszych włosów. Z tego też względu musimy dopasować szampon do skóry głowy, a odżywkę do rodzaju włosów. W tym celu musimy dowiedzieć się czy nasza skóra głowy jest sucha, normalna, tłusta czy wrażliwa. Następnie należy wykluczyć objawy dolegliwości takich jak np. ŁZS, łuszczyca, łysienie czy łupież, ponieważ tego typu schorzenia wymagają odpowiednich kosmetyków, które zniwelują poszczególne objawy. Dowiedz się również więcej na temat stopnia nawilżenia włosów, grubość, gęstość oraz porowatość, która w dużej mierze decyduje o potrzebach naszych włosów.

 

Czas na zakupy!

Kiedy wiesz już, czego potrzebują Twoje włosy i jak powinna wyglądać ich codzienna pielęgnacja, czas na zakup odpowiednich kosmetyków takich jak np. profesjonalne kosmetyki bandi. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Różnią się one przede wszystkim składem oraz działaniem na włosy i skórę głowy. Kupując kosmetyki do włosów musimy zwrócić uwagę na skład produktu, który chcemy kupić. Szampon do włosów powinien zawierać proste substancje, które odpowiadają za delikatne oczyszczenie skóry głowy, ponieważ jak już zdążyliśmy powiedzieć w powyższej części artykułu, szampon odpowiada za kondycję skóry głowy, nie włosów. Nie powinien więc zawierać dodatkowych substancji odżywczych czy zbędnych olejków, które mogłyby dodatkowo obciążyć skórę głowy i doprowadzić do pojawienia się objawów takich jak łupież, świąd czy nadmierne wydzielanie sebum. Zadbaj więc, aby wybrana przez Ciebie odżywka, maska czy odżywcze ampułki do włosów, zawierały niezbędne substancje odżywcze i wzmacniające takie jak keratyna, witaminy, kwasy tłuszczowe, emolienty oraz humektanty.

Zapraszamy https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/

Post Author: admin