Prowadzenie działalności gospodarczej w Hiszpanii – informacje dla przyszłych przedsiębiorców

Hiszpania to kraj znany ze swojej gościnności i kultury. Przedsiębiorcy mają wiele możliwości, aby rozpocząć własną działalność gospodarczą w Hiszpanii i odcisnąć swój własny, niepowtarzalny ślad w tym kraju. Jednak założenie firmy w Hiszpanii może być trudne, jeśli nie znasz prawa lub nigdy wcześniej tego nie robiłeś. W poniższym artykule zebraliśmy listę cennych porad oraz wskazówek, które ułatwią Ci założenie własnej działalności gospodarczej w Hiszpanii.

 

Prowadzenie działalności gospodarczej w Hiszpanii – dlaczego warto?

Hiszpania to świetne miejsce do robienia interesów. To kraj o niezwykle silnej globalnej obecności i dużym potencjale rynkowym. Głównym powodem, dla którego Hiszpania stała się tak atrakcyjna dla przedsiębiorstw, są jednak niskie stawki podatkowe od osób prawnych, które należą do najniższych w Europie. Średnia stawka podatku od osób prawnych w Hiszpanii wynosi 18%. Ułatwia to międzynarodowym firmom prowadzenie działalności w tym kraju i generowanie zysków bez konieczności płacenia zbyt wysokich podatków, a właśnie na tym zależy wszystkim przedsiębiorcom. I choć dla wielu osób najatrakcyjniejszą formą zarobku mogłoby być prowadzenie restauracji w Hiszpanii, warto wiedzieć, że trudno wybić się w branży gastronomicznej, ze względu na nadmiar restauracji oferujących tradycyjne dania hiszpańskie, które skradły serca turystów oraz mieszkańców kraju. Dlatego, jeśli zależy Ci na prowadzeniu dochodowego biznesu w Hiszpanii, dokładnie zapoznaj się z rynkiem oraz przemyśl swój pomysł pod każdym względem!

 

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – jak założyć spółke w Hiszpanii?

Spółka w Hiszpanii to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla młodych, jak i doświadczonych już przedsiębiorców. Dodatkowym atutem jest również to, że założyciele spółki nie są zobowiązani do posiadania hiszpańskiego obywatelstwa, dzięki czemu obcokrajowcy mogą bez przeszkód stać się właścicielami spółki w Hiszpanii. W celu założenia spółki w Hiszpanii, należy podjąć kilka bardzo ważnych i niezbędnych kroków, które umożliwią nam spełnienie tego życiowego przedsięwzięcia. Obcokrajowcy, którzy pragną prowadzić spółkę w Hiszpanii, w pierwszej kolejności powinni zająć się uzyskaniem numeru identyfikacji obcokrajowca (w skrócie N.I.E.), który umożliwia rozwiązywanie spraw urzędowych oraz otwarcie rachunku w hiszpańskim banku. Następnie, należy zgłosić się do rejestru handlowego i uzyskać zaświadczenie, które potwierdzi, że wybrana przez nas nazwa spółki jest dostępna i możliwa. Dopiero po wykonaniu tych kroków możemy przystąpić do stworzenia statutu spółki tj. najważniejszego dokumentu tej formy działalności, który zawiera informacje na temat działania spółki oraz oferowanych przez nią usług lub/i produktów. W etapie końcowym właściciele spółki, muszą dokonać jej rejestracji w wyżej wspomnianym już rejestrze handlowym. Dodatkowo, niezbędna będzie wizyta w urzędzie skarbowym, gdzie uzyskamy pozwolenie na rozpoczęcie prowadzenia działalności takiej jak spółka w Hiszpanii. Warto również pamiętać, że założyciele spółki zobowiązani są dokonać wpłaty kapitałowej. W przypadku spółki prowadzonej na terenie Hiszpanii, minimalny kapitał wynosi 3000 euro.

Zobacz więcej: https://accountingservicesinspain.com

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: admin