Szerokie zastosowanie tablic magnetycznych suchościeralnych

Tablice to narzędzie, pomoc naukowa, którą posługują się nauczyciele i uczniowie od dobrych paruset lat. Jednak tablice to nie tylko pylące i niezbyt przyjemne w obsłudze tablice kredowe. Czasy się zmieniają, a tablice kredowe są wypierane przez nowoczesne modele tablic, przystosowane do warunków pracy w szkole czy w biurze. Tablice magnetyczne suchościeralne od dobrych paru lat są dużo bardziej popularne już nie tylko w szkołach. W zaciszu domowym rodzice z wielką chęcią kupują tablice białe dla swoich pociech. Jest to dużo czystsze rozwiązanie – a nadal stanowią miejsce do ekspresji czy notatek. Przyjrzyjmy się szerokim zastosowaniom tablic suchościeralnych. Na pierwszy ogień idą mobilne tablice i flipcharty.

Tablice jezdne i flipcharty w szkole

Tablice mobilne mają wiele zalet, ale przede wszystkim można je swobodnie przenosić (mają kółka), a ich wysokość jest regulowana. Świetnie sprawdza się to w mniejszych salach szkolnych czy po prostu tam, gdzie tablicy nie ma. Dzięki temu jesteśmy w stanie przeprowadzić zajęcia czy szkolenia w niemalże każdym pomieszczeniu. Flipcharty mobilne wyglądają często jak sztaluga z zawieszonymi na niej kartkami. Występują także wersje, które są po prostu małymi tablicami białymi. Oczywiście tablice mobilne mają swoje wady – przede wszystkim ograniczoną wielkość. Jeśli dane zajęcia nie wymagają ciągłego użycia tablicy, to sprawdzą się znakomicie. Gorzej będzie z lekcją matematyki.

Tablice białe w domu

Wykorzystanie tablic w domu zostało już wcześniej wspomniane. Pragnę w tym wątku zacząć od tablic na wymiar, które sprawdzą się np. w kuchni czy przedpokoju. Właśnie tam możemy umieścić np. listę zadań czy rozkład obowiązków domowych. Taka tablica może być świetną pomocą w gotowaniu. Jeśli znajomy chce szybko podać przepis przez telefon, to bardzo szybko możemy go zapisać i zrealizować w kuchni. Co więcej, pomoc w nauce jest niesamowita z tablicą. Ważne jest także to, że wykorzystają ją zarówno młodsi jak i starsi uczniowie. Młodsi skupią się bardziej na rozrywce, a starsi mogą tworzyć mapy myśli, zapisywać słówka z języka obcego.

Tablice suchościeralne w biurze

Biuro to miejsce, gdzie białe tablice można wykorzystać właśnie nieustannie. To na niej kierownik zespołu wyznaczy zadania na bieżący dzień czy tydzień. Co więcej, wszelkie sugestie podczas rozmów i burz mózgów mogą zostać zapisane, a później wykorzystane. Tablica spełnia funkcję informacyjną – może mówić, na co zwracać uwagę danego dnia. Tablice magnetyczne suchościeralne to bardzo uniwersalne narzędzia pracy i rozrywki. Należy traktować je jako przestrzeń do ekspresji – to od nas zależy, jak ją wykorzystamy. Białe tablice są powszechnie stosowane, co w praktyce oznacza atrakcyjne ceny za trwały produkt dobrej jakości. 

 

Post Author: admin