Przedsiębiorco – dbaj o siebie!

Nie jest tajemnicą, że przedsiębiorcy, zwłaszcza Ci początkujący – choć nie tylko – w nawale codziennych obowiązków i zmartwień zapominają o dbaniu o siebie. Jest to poważny błąd, bo dobry wygląd w biznesie ma znaczenie. Badania pokazały, że ludzie ładni i zadbani łatwiej osiągają swoje cele. Poza tym dbałość o siebie to nie tylko kwestia atrakcyjnego wyglądu, ale też – a może raczej przede wszystkim – zdrowie.

 

Często słyszy się od przedsiębiorców argumenty: „nie mam czasu na ćwiczenia”, „mam za dużo na głowie, żeby przejmować się takimi dyrdymałami”, „zajmę się tym, jak firma zacznie lepiej funkcjonować” itp. W zasadzie takie stwierdzenia to nic innego niż wymówki. Pamiętajmy – dbałość o zdrowie nie może czekać. Firma? Zawsze możesz otworzyć kolejną, jeśli aktualny projekt się nie powiedzie. Zdrowie? Nie kupisz go za żadne pieniądze, nawet jeśli zarobisz miliony.

 

Nie od dziś wiadomo, że przedsiębiorcy nie mają czasu na chorowanie. Dlatego pierwszą kwestią, o którą warto zadbać, jest zdrowie i odporność organizmu. Można je osiągnąć przede wszystkim, odżywiając się zdrowo i przyjmując suplementy na wzmocnienie organizmu. Dzięki nim układ immunologiczny działa sprawniej, a ryzyko zachorowania jest znacznie mniejsze.

 

Kolejną kwestią, o którą powinni dbać przedsiębiorcy, jest odpoczynek. Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z ciągłym stresem i myśleniem o swoim biznesie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Długotrwały stres ma wyniszczający wpływ na organizm człowieka, dlatego dbając o zdrowie i wygląd, trzeba nauczyć się odpoczywać. Nie chodzi tylko, o to, by wziąć dzień czy tydzień wolnego, ale o to, by przez ten czas nie poświęcić ani chwili na myślenie o pracy i martwienie się nią. Ten czas powinien być czasem przeznaczonym wyłącznie dla siebie i przyjemności. Odpoczynek można traktować w kategoriach inwestycji: czas relaksu pozwala nabrać sił, które po urlopie większą wydajność w pracy.

 

Na koniec może nieco bardziej powierzchowna, ale dla biznesmena także bardzo ważna rada – dobry wygląd to także kwestia odpowiedniego ubioru. Prowadząc interesy, najczęściej najbardziej odpowiednim strojem na spotkania z klientami jest garnitur. Choć trudno sobie wyobrazić właściciela warsztatu samochodowego, który przychodzi na spotkanie z klientem w garniturze, toteż odpowiedni strój – to znaczy: czysty, schludny i dopasowany do okazji. O kwestie ubioru także należy dbać.

 

Pora skończyć z wymówkami – czas zacząć dbać o siebie i zdrowie, aby w przyszłości móc w pełni cieszyć się z sukcesu swojej firmy.

Post Author: admin