Czym jest gwarancja ubezpieczeniowa usunięcia wad i usterek?

Każdy oferent dąży do tego, że przedsiębiorca, którego wybrał, wywiązał się ze swoich zobowiązań i prawidłowo czy w terminie wykonał wszystkie prace, które zawarte są w umowie. Zdarza się jednak, że szybkość prac nie idzie tutaj w parze z jakością. Nie jest tajemnicą, że zarówno przy większych, jak i mniejszy kontraktach oferent może mieć do wykonawcy jakieś zastrzeżenia do usterek czy też wad, które powstały z jego winy czy też winy jego pracowników. Wówczas wykonawca taki powinien je jak najszybciej usunąć, co jednak nie jest takie oczywiste. Zdarzyć się bowiem może, że ten tego unika. Co wtedy? Oferent w takiej sytuacji ubiegać się może o ubezpieczenia z tytułu usunięcia wad i usterek od ubezpieczyciela. Będzie tak jednak tylko wtedy, kiedy wcześniej została podpisana gwarancja ubezpieczeniowa usunięcia wad i usterek.

Procent wartości kontraktu

Zauważmy tutaj, że taka gwarancja to w zależności od umowy i rodzaju usterek od kilku do kilkunastu procent kwoty całego kontraktu. Warto w tym miejscu zauważyć, że gwarancja ubezpieczeniowa usunięcia wad i usterek trwa do końca ustąpienia okresu gwarancyjnego. Ten może być więc różny. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że taka gwarancja udzielana może być maksymalnie na okres siedmiu lat.

Więcej informacji o tego typu gwarancji znajdziecie Państwo pod linkiem http://gwarancjeprzetargowe.pl/gwarancja-ubezpieczeniowa-usuniecia-wad-i-usterek. Nie mamy wątpliwości, że znajdziecie tam kluczowe informacje, które dokładnie wyjaśnia Państwu ten rodzaj zabezpieczenia interesów oferenta, które ci sobie cenią bardzo wysoko. Mają wówczas pewność, że prace zostaną wykonane precyzyjnie oraz dokładnie i wolne będą od wad czy usterek. Jeśli tak nie będzie, otrzymają za to określoną w umowie rekompensatę.

Obecnie towarzystw ubezpieczeniowych udzielających takich gwarancji jest tak wiele, że znalezienie tego odpowiedniego nie jest zadaniem łatwym. Dlatego wielu zgłasza się na przykład do brokerów ubezpieczeniowych, którzy to analizując ofertę danej firmy i jej możliwości wybierają dla niej najlepszego ubezpieczyciela. Wydaje się, że to najlepsza opcja w dobie XXI wieku i gwarancji przetargowych.

Post Author: admin