Na czym polega specjalny masaż biurowy?

Dzięki różnego rodzaju masażom można skutecznie walczyć ze stresem, a nawet można niwelować dolegliwości bólowe. W praktyce, masaż biurowy jest nową i interesującą usługą, która dedykowana jest osobom, które każdego dnia za biurkiem spędzają wiele godzin. Zazwyczaj, taki siedzący tryb życia daje o sobie znać poprzez wiele różnych przypadłości. Pojawia się ból karku oraz pleców, a także problemy z bolącym kręgosłupem. Siedząc w jednej pozycji przez wiele godzin całe nasze ciało sztywnieje, a brak ruchu mu nie służy. Dlatego też masaże w biurze powstały po to, aby zapobiegać takim właśnie dolegliwościom.

Masaż będący elementem korporacyjnego stylu życia

To nowy trend, który jest związany ze stylem życia pracowników korporacji, którzy z tytułu wykonywanej pracy spędzają za biurkiem wiele godzin każdego dnia. W praktyce, szybko okazuje się, że osoby żyjące w taki sposób w dużej mierze są narażone na występowanie chorób kręgosłupa. Jest on bowiem każdego dnia narażony na przeciążenia, mięśnie są cały czas napięte i znacznie dotkliwiej odczuwa się zmęczenie. Jednocześnie, osoby pracujące w korporacjach często należą do tych najbardziej zapracowanych, a co za tym idzie- nie zawsze mogą sobie pozwolić na zapisanie się na regularne masaże w specjalistycznym gabinecie fizjoterapii. To właśnie dla takich grup zawodowych powstał masaż biurowy i takim osobom będzie on w stanie najmocniej pomóc. Co ważne, na taki masaż nie trzeba rezerwować sobie dodatkowego czasu w ciągu dnia, gdyż standardowo jest on wykonywany w miejscu naszej pracy. Przeprowadza się go na specjalnych krzesłach i trwa on stosunkowo krótko, gdyż zaledwie kwadrans.

Jak ten masaż wygląda w praktyce?

15 minut to niewiele czasu, dlatego też stosowane podczas takiego masażu techniki są jak najmocniej optymalizowane tak, aby zogniskować się na najbardziej przeciążonych partiach ciała. Doświadczony fizjoterapeuta, który wykonuje taki masaż zazwyczaj posiada dogłębną wiedzę na temat tego, jakie partie naszego ciała najmocniej cierpią przy wykonywaniu pracy za biurkiem. Zaskakujący może być dla nas fakt, że w tak krótkim czasie możliwy jest do wykonania masaż o tak dużej skuteczności. Krótki czas trwania masażu pozwala na jego wykonanie podczas standardowej przerwy w pracy- wystarczy umówić się z fizjoterapeutą na konkretną godzinę. Z masażu może skorzystać każdy- dyrektor, kierownik jak i szeregowy pracownik biurowy- każdy, kto chce dbać o swoje zdrowie i kto chce poczuć się lepiej.

Masaż, który przynosi ulgę

Do masażu biurowego nie trzeba się przygotowywać, gdyż jest wykonywany przez ubranie. Masażysta zazwyczaj skupia się na trzech głównych obszarach: karku, plecach i ramionach. Masaż ma właściwości relaksacyjne i pozwala szybko odpocząć, zregenerować siły i obniżyć poziom stresu. Taka chwila wytchnienia jest na wagę złota i bardzo pomaga dodając energii na pozostałą część dnia. Najważniejsze jest jednak to, że pozwala zmniejszyć odczuwany ból i przynosi ogromną ulgę. Masaż biurowy możesz zamówić na stronie https://iclb.pl/zabiegi/masaz-biurowy/

Post Author: admin