Naprawa i regeneracja wałków

Wałki rozrządu przez wielu mechaników, są zaliczane do jednych z najważniejszych części w całym silniku. Najczęściej występują w czterosuwowych silnikach tłokowych, w celu sterowania zaworami – czyli ich zamykania i otwierania w odpowiednim momencie.

Jest to ich główne zadanie, jednak nie są to jedyne funkcje, za jakie odpowiada wałek rozrządu, do pozostałych zaliczyć można:

– napędzanie aparatu zapłonowego

– pośredniczenie w olejowaniu silnika

– napędzanie pompy paliwa, pompy oleju, oraz pompy wtryskowej

Jeśli chodzi o tak ważną część każdego silnika, do jakiej zaliczany jest wałek rozrządu, wszystko musi w nim działać bez zarzutu. Stąd też tak ważne jest, aby jego składnik, jakim jest wałek rozrządu, także działał bez zarzutu. Układ rozrządu powinien podlegać fachowej opiece serwisowej, ze względu na uszkodzenia, które mogą być stosunkowo kosztowne w naprawie. Hannecard, to firma, która zajmuje się udzielaniem jedynie profesjonalnych porad, a kwestia, jaką jest regeneracja wałków rozrządu, jest dla nas priorytetowa i stanowi jednocześnie codzienną pracę. Wszyscy nasi klienci, mogą być pewni, że oddają swój pojazd w odpowiednie ręce, które miały styczność już z tysiącem wałków rozrządu.

Tego rodzaju element znaleźć można w górnej części silnika. Krzywka wałka, za pośrednictwem popychacza otwiera zawór, natomiast sam wałek rozrządu napędzany jest za pomocą kół zębatych, które jeszcze do niedawna stosowane były w niektórych samochodach dostawczych, łańcuch lub zębaty pasek rozrządu. Napęd przechodzi poprzez jeden z tego rodzaju elementów, rozpoczynając od wału korbowego.

Wszystko musi działać idealnie i bez zarzutu, w przeciwnym wypadku samochód podczas jazdy może wydawać z siebie dziwne skutki, a w efekcie tego pewnego dnia pojazd może odmówić uruchomienia.

Hannecard to zakład, który zajmuje się świadczeniem usług związanych z naprawą i regeneracją wałków rozrządu na najwyższym możliwym poziomie. W tym celu wykorzystujemy bogate i wieloletnie doświadczenie, które jest związane ze szlifowaniem i naprawianiem metalowych części pojazdów.

 

Post Author: admin