Tablica magnetyczna w przestrzeni biurowej — co warto o niej wiedzieć?

Choć tablice w pierwszym odruchu przywodzą na myśl czasy szkolnej ławy, będąc nieodłącznym atrybutem sali lekcyjnej, dzisiaj znajdują zastosowanie na wielu innych płaszczyznach. Nowoczesne tablice magnetyczne świetnie sprawdzają się jako element wyposażenia stylowej kuchni i jadalni, stanowią oryginalną dekorację, a zarazem organizer dla nastolatka, wykorzystywane są do gier i zabaw w pokoju dziecięcym. Pełnię swoich możliwości ukazują jednak zgodnie z pierwotnym zastosowaniem we wszelkiego rodzaju przestrzeniach biurowych i szkoleniowych, czemu poświęcamy dzisiejszy wpis na blogu.

Tablica na magnesy w miejscu pracy

Lista korzyści, wynikających z zamontowania w firmie lub biurze tablicy na magnesy jest naprawdę długa. Nie bez powodu uchodzi ona za jeden z najważniejszych elementów dobrze wyposażonego biura. Jest nieodłączną częścią wszelkich prezentacji multimedialnych, stanowiąc nie tylko pomoc, ale także narzędzie pracy dla prowadzącego. Tablica magnetyczna jest też niezastąpiona przy wszelkich spotkaniach i konferencjach grupowych, umożliwiając szybką wymianę myśli poprzez zapisywanie nań podstawowych haseł, co znacząco podnosi stopień koncentracji i kreatywności.

Dopasowanie tablicy magnetycznej do przestrzeni

Decydując się na zakup tablicy magnetycznej do biura należy zastanowić się, w jaki sposób dopasować ją do wnętrza tak, aby podkreślała profesjonalny charakter miejsca, pozwalała korzystać w pełni z jej funkcji, a jednocześnie stała się neutralnym, a nawet dekoracyjnym elementem wnętrza, nie zaś brzydką koniecznością. Jednym z najciekawszych, a zarazem najbardziej reprezentacyjnych rozwiązań są szklane tablice magnetyczne, które występują w kilku wersjach kolorystycznych i wyróżniają się niezwykłymi walorami estetycznymi. Bardzo funkcjonalne są również tablice podwójne, w wersji, chociażby korkowo-magnetycznej lub kredowo-magnetycznej, które łączą w sobie możliwości różnych produktów. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy lub nie chcemy zdecydować się na tablicę ścienną, bez trudu można znaleźć ich odpowiedniki w ruchomej wersji mobilnej.

Jak wybrać odpowiednią tablicę magnetyczną do biura?

Wybór tablicy magnetycznej do biura powinna poprzedzać decyzja co do jej rzeczywistego przeznaczenia. Najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem jest klasyczna tablica suchościeralna ze specjalną powłoką magnetyczną, która umożliwia swobodne zapisywanie treści za pomocą specjalnych pisaków, jednocześnie pozwalając na przyczepianie wszelkich rysunków, ilustracji i dokumentów za pomocą magnesów. Jeśli niezwykle istotnym elementem tablicy musi być jej aspekt wizualny, warto rozważyć eleganckie tablice magnetyczne wykonane ze szkła. Tablice ruchoma są z kolei odpowiedzią na potrzeby tych biur, w których spotkania bądź szkolenia odbywają się w różnych pomieszczeniach lub innych częściach sal.

Pielęgnacja tablicy na magnesy

Jedną z największych zalet tablicy magnetycznej suchościeralnej w porównaniu do jej poprzedniczki tablicy kredowej jest łatwość użytkowania i pielęgnacji. Aby zachować jej pełną sprawność i pozwolić by służyła długie lata, należy trzymać się jedynie trzech reguł. Najważniejsze są odpowiednie, specjalnie przeznaczone do tablic suchościeralnych pisaki. Zwykły marker może pozostawić po sobie ślad niemożliwy do całkowitego usunięcia! To jeden z najbardziej powszechnych błędów, dlatego też warto zachować szczególną ostrożność. Ponadto do czyszczenia tablicy na magnesy wystarczy zwykła ściereczka lub gąbka oraz najlepiej jeden z dedykowanych płynów czyszczących. Tak zadbana tablica magnetyczna będzie służyć bezproblemowo przez wiele lat.

Post Author: admin